1 stycznia 2011

44. Ręczny pop-up

Skrypt, który dzisiaj przedstawię w niniejszym poście, jest jednym z moich ulubionych. Dlaczego? Ponieważ przy swojej prostocie daje ogromne możliwości. Pokażę Ci jego zastosowanie w połączeniu z pewną prostą stroną, która na pewno ucieszy i pobudzi Twoją wyobraźnię do działania.

Najpierw efekt:


Kliknij tutaj, aby zobaczyć efekt ręcznego pop-upTekst, który pojawił się w ramce, został stworzony na stronie www.wklejtekst.pl, którą mogą wykorzystać osoby nie posiadające własnego serwera lub hostingu. Jeżeli posiadasz własny hosting, równie dobrze możesz podlinkować swój własny plik z tekstem html bez potrzeby tworzenia go w podanym wyżej serwisie.

Pomyśl teraz jakie możliwości może Ci dać taki skrypt. Organizujesz konkursy na chomiku? W łatwy i wygodny sposób przygotujesz tekst html, opiszesz informacje, które nie zmieszczą się na Twojej stronie głównej itd etc... rusz głową - możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

UWAGA!: Aby prawidłowo skopiować kod z okienka poniżej, skorzystaj z opcji "view plain".
<a onclick="NewWindow(this.href,'www.poradnikchomika.blogspot.com','1030','700','no','center');return false" href="http://wklejtekst.pl/zarabiaj_z_chomikuj" onfocus="this.blur()">
<script type="text/javascript"><!--
/****************************************************

     Więcej porad na http://poradnikchomika.blogspot.com

****************************************************/
var win=null;
function NewWindow(mypage,myname,w,h,scroll,pos){
if(pos=="random"){LeftPosition=(screen.width)?Math.floor(Math.random()*(screen.width-w)):100;TopPosition=(screen.height)?Math.floor(Math.random()*((screen.height-h)-75)):100;}
if(pos=="center"){LeftPosition=(screen.width)?(screen.width-w)/2:100;TopPosition=(screen.height)?(screen.height-h)/2:100;}
else if((pos!="center" && pos!="random") || pos==null){LeftPosition=0;TopPosition=20}
settings='width='+w+',height='+h+',top='+TopPosition+',left='+LeftPosition+',scrollbars='+scroll+',location=no,directories=no,status=no,menubar=no,toolbar=no,resizable=yes';
win=window.open(mypage,myname,settings);}
// --></script>
<span style="font-size:26px;font-weight:bold;">Kliknij tutaj, aby zobaczyć efekt ręcznego pop-up</span></a>

Pozwolę sobie opisać podstawowe funkcje skryptu, aby początkujący połapali się co gdzie jest.

Linia 01:
Tutaj określasz rozmiary okna wyrażoną w pikselach. Wartość 1030 to szerokość, natomiast 700 wysokość okna. Następnie w tej samej linii wpisujesz link do strony lub pliku który ma pojawić się w wyskakującym oknie. Podmień ten link http://wklejtekst.pl/zarabiaj_z_chomikuj na swój własny.

Linia 16:
W ostatniej linii określasz jak ma wyglądać Twój link do kliknięcia. Możesz używać tu wszystkich stylów formatowania tekstów w języku html. Mało tego, możesz usunąć cały ten tekst "Kliknij tutaj, aby zobaczyć efekt ręcznego pop-up" i zastąpić go na przykład dowolnym obrazkiem. Stanie się on automatycznie linkiem do wyskakującej strony. Przykład poniżej:
Nadmienię tylko, że w przeciwieństwie do automatycznych okienek typu POP-UP, mój skrypt nie będzie blokowany przez przeglądarki!
Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek problemy z tym skryptem, tradycyjnie pozostaw swój komentarz. Pozdrawiam i życzę oryginalnych pomysłów!

1 komentarze:

saj5 pisze...

Rzeczywiście kolego masz rację.

Lepiej dać wędkę niż rybę, a wszyscy więcej się nauczą, niż kiedy będą korzystać z gotowych rozwiązań, tego co chcą mieć, wykonanych za nich przez kogoś innego!

Tak popieram, zdrowe podejście.
Mnie się to podoba.

Prześlij komentarz