16 marca 2010

23. Toplista - zapisywać się?

Pamiętam jak przeglądając chomikową społeczność, natchnąłem się na bardzo interesującego chomika. Zwróciłem się do niego z zapytaniem, dlaczego nie ma go na żadnej z utworzonych toplist. W odpowiedzi otrzymałem coś w rodzaju: "A po co mam dodawać swojego chomika na toplistę?".

To pytanie uświadomiło mi, jak niska może być świadomość ludzi o tak potężnym "narzędziu" jakim niewątpliwie jest dobry wpis na takiej topliście. Odpowiemy sobie zatem na pytania:

1. Po co ludzie się zapisują?
2. Jakie korzyści posiadasz z własnego wpisu?
3. Jak dodać i przygotować mądry, skuteczny wpis?
4. Jak czytać statystyki swojego wpisu?
5. I tak nie mam szans na pierwsze miejsce? - obalamy mity
6. Skuteczne sposoby na zaistnienie w czołówce miejsc!
7. Toplista - "wyścig szczurów"?

---

1. Po co ludzie zapisują się na toplistę?

Powodów jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest zwiększanie popularności, bowiem każdy wpis prędzej czy później GWARANTUJE Ci wzrost ilości wejść na Twój profil. Dla darmowej reklamy, ponieważ masz bezpłatną możliwość wstawienia własnego tekstu do wpisu (opis). Dla stałej reklamy, bowiem jeżeli masz sensowny wpis nie łamiący regulaminu toplisty, pozostanie on tam na zawsze! Dla pozycjonowania własnego profilu - w skrócie, pozycjonowanie to poprawianie Twojej pozycji z wynikach google. Dla zarobków - dotyczy profili zapisanych do programu partnerskiego.


2. Jakie korzyści posiadasz z własnego wpisu?

Poprzez zwiększanie swojej popularności, staje się jasnym, że zacznie odwiedzać Cię coraz większa liczba osób. To z kolei sprawia, że odwiedzający Cię użytkownicy, mogą coś od Ciebie pobrać. Jeżeli Twój profil jest starannie przygotowany, masz o wiele większą szansę, że zostanie pobrany od Ciebie jakiś plik. To z kolei powoduje, że otrzymujesz punkty, które możesz później wymienić na dodatkowy transfer dla siebie, lub (przy większej ilości zebranych punktów) na konto chomik maniac.

Darmowa i stała reklama - ponieważ dodawanie swojego wpisu jest BEZPŁATNE, zyskujesz w ten sposób swoje DODATKOWE miejsce w Internecie z którego internauci mogą trafiać na Twój profil. Ponad to, raz dodany wpis, jeżeli nie narusza zasad regulaminu, pozostaje tam na zawsze!

Dodatkowa możliwość zarobkowa - jeżeli jesteś zapisany(a) do programu partnerskiego chomikuj.pl powinno zależeć Ci na umieszczaniu linków partnerskich prowadzących do Twojego profilu lub portalu, poza chomikowym serwisem. Tylko wtedy bowiem, możesz liczyć na prowizję z ewentualnego zakupu osoby, która przejdzie przez Twój link. Idealnym do tego miejscem jest właśnie chomikowa toplista. Znajduje się ona poza serwisem chomikuj.pl, a zatem umieszczanie na niej swoich linków partnerskich jest idealnym do tego miejscem. Na pytanie "Co to jest program partnerski chomikuj.pl", opiszę w innym poście.

Pozyskiwanie osób zaprzyjaźnionych. Jeżeli prowadzisz ciekawy profil jest szansa, że ktoś doda Cię do swojej listy osób polecanych i zaprzyjaźnionych. To z kolei przekłada się znowu na liczbę odwiedzających Cię osób!.
3. Jak dodać wpis na listę i co zrobić, aby zwracał na siebie uwagę?

Zacznijmy od dodawania swojego profilu. Wchodzimy zatem na naszą toplistę:
http://www.freetransfery.toplista.pl
.
Po wejściu na stronę, klikamy w link "Dodaj stronę"Ukarze nam się ekran konfiguracyjny naszego wpisu1. Najpierw przeczytaj regulamin. Jest to zbiór zasad jakimi rządzi się lista.
2. URL strony. Tutaj podajemy adres do naszego chomika np. http://chomikuj.pl/adam-as
3. Nazwa strony. Nazwa która pojawi się w samym linku do strony. Przykład: gdy wpiszemy adam-as, to na liście adam-as będzie linkiem podanym wyżej.
4. Opis strony. Bardzo istotne pole, które szerzej omówię niżej.
5. E-mail. Wpisz Twój adres e-mailowy.
6. URL banera. Podajemy go np tak http://www.adres_do_twojego_banera.jpg
Szczegóły na temat skąd wziąć baner opiszę poniżej.
7. Szerokość banera - na naszej topliście maksymalna wartość to 260px (pikseli)
8. Wysokość banera - na naszej topliście maksymalna wartość to 60px (pikseli)
9. Identyfikator. To inaczej mówiąc nasz login, który będzie niezbędny w celu edycji naszego wpisu.
10. Hasło. Idzie w parze z loginem. Również będzie wymagane do edycji naszego wpisu.
11. Potwierdź hasło. Przepisujemy podane wyżej hasło.
12. Kod obrazka. Przepisz kod, który widzisz na obrazku. To jest zabezpieczenie antyspamowe, które nazywamy tokenem. Wykorzystujemy je po to, żeby mieć pewność, że na listę wpisuje się człowiek, a nie np. jakiś skrypt spamerski.
13. Dodaj stronę. Kliknij, aby potwierdzić wszystkie dane.

Następnie na podany przez Ciebie adres e-mail, zostanie przesłana wiadomość w celu potwierdzenia wprowadzonych danych. Odbierz ją i kliknij w link aktywacyjny. Przejdziesz do swojego profilu (wpisu na topliście).
Teraz UWAGA - aby utrzymać swój wpis, WKLEJ do swojego profilu kod banera z Twoim unikalnym identyfikatorem!:
Wróćmy do punktu 4 - opis strony:

To właśnie tutaj wpisujemy tekst, który ma zachwycić przeglądających toplistę. Co zrobić, aby był skuteczny? Stosuj kilka żelaznych zasad: nie pisz SAMYMI DUŻYMI literami. Nie jesteś wcale przez to bardziej zauważalny(a). Zostało to już dawno udowodnione. Pisanie samymi wielkimi literami jest oznaką krzyku, a tego nikt przecież nie lubi. Ponad to, taki tekst źle się czyta. Pisz sensownie całymi zdaniami. Podam Ci prosty przykład błędnego i poprawnego wpisu.

Wpis niepoprawny:
"FREEEE U MNIE WSZYSTKO ZA FREEE WBIJAJCIE DO MNIE!!!!!!!!!!!!"

Wpis poprawny:
"Darmowy transfer w folderze filmy, oraz mp3. Oprócz tego znajdziesz wiele gier i programów użytkowych. Zapraszam."

Pierwszego nawet nie będę komentował, ale pozwolę sobie objaśnić wpis poprawny. Skuteczność reklamy tekstowej, największe plony zbiera od lewej górnej strony naszego punktu widzenia (ekranu). Oznacza to zatem, że powinniśmy umieścić tam kluczowy tekst. Wpiszmy zatem od razu to, czego inni mogą szukać, a następnie całą resztę. Zobacz - celowo napisałem od razu "Darmowy transfer", ponieważ taką tematykę ma toplista i tego zazwyczaj wszyscy szukają. Dalej wskazałem konkretne foldery w których mam włączoną opcję FREE, aby ułatwić zadanie przeglądającym. Pamiętaj - oni nie chcą szukać, tylko chcą mieć wszystko na JUŻ :) Jako dopełnienie podałem co jeszcze można u mnie znaleźć, aby dodatkowo zachęcić czytającego, jeżeli dalej będzie czytał.

Nie pisz zbyt długich tekstów, unikaj subiektywnych OCEN! Nie piszemy "najlepsze filmy", "wyjątkowe gry", "najciekawsze programy". To wszystko nic nie znaczy i zniechęca przeglądające toplistę osoby do kliknięcia w Twój link. W psychologii, to nic innego jak narzucanie samego siebie. Pisz rzeczowo i na temat, unikaj zbędnych zwrotów.

Wróćmy do punktu 6 - URL banera:

Jeżeli nie potrafisz stworzyć własnego banera w programie graficznym, proponuję umieścić chociaż baner chomikuj.pl z własną nazwą profilu. Wykonanie go na toplistę jest naprawdę proste. Właściwie słowo "wykonanie" to za dużo powiedziane. Wystarczy posłużyć się linkiem który będziemy modyfikować.
Przykłady

wpisz w pole URL banera taki link:
http://images.chomikuj.pl/button/adam-as.gif
Szerokość banera: wpisz 234
Wysokość banera: wpisz 60
Na topliście pojawi się baner:


wpisz w pole URL banera taki link:
http://images.chomikuj.pl/button/Dobry.film.gif
Szerokość banera: wpisz 234
Wysokość banera: wpisz 60
Na topliście pojawi się baner:


wpisz w pole URL banera taki link:
http://images.chomikuj.pl/button/zlotemysli.gif
Szerokość banera: wpisz 234
Wysokość banera: wpisz 60
Na topliście pojawi się baner:


wpisz w pole URL banera taki link:
http://images.chomikuj.pl/button/E-booki-za-free.gif
Szerokość banera: wpisz 234
Wysokość banera: wpisz 60
Na topliście pojawi się baner:


Myślę, że te przykłady, rozjaśniły Ci już "czarną magię" chomikowych banerów.
Zmieniasz tylko nazwę profilu na swoją i taki właśnie link wklejasz w pole "URL banera" na topliście.
Uwaga, w chomikowych rozmowach nie wystarczy sam link, aby wyświetlił się baner! Do tego musisz użyć znaczników IMG opisanych tutaj:
http://poradnikchomika.blogspot.com/2010/02/16-jak-wstawic-obrazek.html. Link banera wstawiasz zamiast napisu "ścieżka do obrazka".

Jak czytać statystyki swojego wpisu?

Za przykład podam tu statystyki pierwszego miejsca na omawianej topliścieCzerwona jedynka - to miejsce które obecnie zajmuje nasz wpis, czyli pierwsze.
Zielona strzałka - oznacza, że dany profil odnotowuje ciągły wzrost odwiedzających.
Wejścia - to ilość wejść z Twojego, wklejonego banera toplisty w portalu chomikuj.pl! To właśnie ilość wejść z tego banera powoduje wzrosty twojej pozycji.
Wyjścia - to ilość przejść przez twój link i baner zawarty na topliście do Twojego profilu. Tutaj obserwujesz ile nowych odwiedzających zapewniła Ci toplista
We/dzien - To średnia ilość wejść dziennie z chomikuj.pl na toplistę przez Twój baner
Wy/dzien - To średnia ilość wyjść dziennie z toplisty do Twojego profilu przez Twój link i baner. Tutaj obserwujesz ile nowych osób dziennie, zapewnia Ci toplista.


5. I tak nie mam szans na pierwsze miejsce? - obalamy mity.

Wiele osób wchodzi na toplistę, przegląda zawarte w niej wpisy i zadaje sobie pytanie: "czy przy takiej ilości wpisów i popularności czołówki liderów, mam jeszcze szansę zaistnieć i być na 1 miejscu?". Jeżeli mam być szczery, to równie dobrze można by to pytanie zadać w inny sposób: "Czy chciałbym pozbyć się dodatkowego źródła pozyskiwania nowych odwiedzających i dodatkowego linka pozycjonującego?". To jest to samo pytanie, zadane w inny sposób. Celowo wspomniałem o linku pozycjonującym, ponieważ każdy Twój link wstawiony poza portalem chomikuj.pl, to plus dla Ciebie w wynikach wyszukiwania google i nie ma tu znaczenia, jaką pozycję zajmujesz. Liczy się wstawiony link prowadzący do Twojego profilu.

Niektórzy patrzą na statystyki pierwszych kilku miejsc i wzdychają - "eech, tym to dobrze..." ;-) Owszem, mają powody do zadowolenia, ale Ty również możesz osiągnąć sukces i to niekoniecznie w długim czasie. Znam użytkownika, który w kilka dni przeskoczył wszystkich na liście i zajął pierwsze miejsce. Wszystko to kwestia właściwego nastawienia i znajomości kilku praktycznych wskazówek.


6. Skuteczne sposoby na zaistnienie w czołówce miejsc!

Jeżeli poważnie myślisz o czołówce miejsc na topliście, zadaj sobie pytanie, w jakim celu chcesz osiągnąć tak wysoką pozycję? Podpowiem Ci. Oprócz satysfakcji, robimy to głównie po to, aby skierować do siebie jak największą liczbę osób, w celu pobrania od nas plików. Za ich pobieranie, otrzymujesz punkty, które wymieniasz na dodatkowy transfer, lub wyższe konto. Po co to? Po to, żeby ściągać za darmo pliki, których szukamy. Do tego dąży większość użytkowników portalu.

Nasuwa się zatem pewien wniosek. Jeżeli będę kierował do siebie inne osoby, to bezwzględnie muszę mieć interesujący profil z ciekawymi plikami. Bez tego, skieruję do siebie całą masę osób, które nic nie ściągną i odejdą w inne miejsca. I co z tego że skierowałeś(aś) do siebie ogromną liczbę osób, jak nie masz z tego żadnych korzyści? Dlatego musisz najpierw popracować nad swoim profilem, a w drugiej kolejności nad pozycją w topliście.

Wejdź na swój profil i zobacz czy jest wystarczająco czytelny dla wszystkich odwiedzających. W nazwach folderów nie stosuj dziwnych wywijasów, znaczków itp. nikomu niepotrzebnych rzeczy. Jest wiele innych metod upiększania swojego profilu, ale ten nie należy do specjalnie pożądanych. Powoduje on "bałagan" w oczach i wrażenie przerostu formy nad treścią. Staraj się utrzymywać porządek w swoich plikach, powinny być przejrzyście posegregowane.

Zajmijmy się teraz samą pozycją w topliście.

Może się zdarzyć, że po dodaniu swojego profilu, okaże się, że toplista go nie pokazuje. Wynika to z samej konfiguracji toplisty, którą ustawia administrator. Aby być widocznym, musisz uzyskać więcej wejść od ostatniego widocznego na liście miejsca, co nie jest trudne. Administrator jednak stara się, aby pokazywać wszystkie dodane wpisy.

Co zrobić, aby zwiększać swoją pozycję?

Baner.
Podstawą jest umieszczenie banera toplisty zawierającego Twój unikalny identyfikator na swoim profilu w chomikuj.pl (kod banera do pobrania w edycji wpisu). Brak tego banera powoduje, że odwiedzający Cię internauci, nie mają w co kliknąć, żeby tym samym zwiększyć Ci Twoją pozycję na topliście. Baner toplisty skonstruowany jest zawsze tak, aby zwracał na siebie uwagę, ułatwiając Ci zdobywanie kolejnych kliknięć.

Rozmowy chomikowe.
Przez cały czas jedna z najbardziej skutecznych metod. Wklejaj baner toplisty w rozmowach chomikowych innych profili! Mała uwaga - rób to zazwyczaj w najbardziej popularnych profilach, bowiem właśnie na nich przebywa najwięcej osób! To gwarantuje Ci znacznie lepszą skuteczność, niż wklejanie banera w nowo zarejestrowane profile. Skąd masz wiedzieć, które profile są najbardziej popularne z największą liczbą odwiedzających? Wykorzystaj do tego toplistę!. Śmiało można powiedzieć, że pierwszych 10 miejsc generuje dość spory ruch na swoich profilach. Z czasem sam(a) zorientujesz się u kogo warto zostawiać swoje wpisy.

Stopka, podpis na forach internetowych!
Jeżeli bierzesz udział na forach internetowych, takich jak:

www.forumchomikuj.pl
www.forumchomika.pl


lub nawet innych, warto w podpisie zostawić link banera wraz ze swoim identyfikatorem. Jeżeli jesteś dość aktywną osobą, taka stopka może Ci przynieść sporo kliknięć! To samo dotyczy grup dyskusyjnych.
Pamiętaj też o sensownym opisie, który dość szeroko przedstawiłem wyżej


7. Toplista - "wyścig szczurów"?

W żadnym wypadku! Nie musisz się ścigać! Pamiętaj, że im ciekawszy masz profil, opis i baner na topliście, tym większe szanse sobie stwarzasz na wyższe miejsca. Staraj się dbać o swojego chomika, a sukces przyjdzie szybko i niespodziewanie - toplista sama Cię wypromuje i nawet nie zdążysz się zorientować :-) Piszę to z całą powagą. Tak właśnie się dzieje, jeżeli Twój profil coś sobą reprezentuje. Dostanie się do czołówki miejsc wbrew pozorom nie jest takie trudne. Jednym zajmuje to 2-3 miesiące innym tylko kilka dni :-) Dużo zależy od Twojego zaangażowania. Pamiętaj jednak, że nawet jeżeli nie masz czasu na promowanie swojego profilu i tak warto się dopisać, aby zyskać link pozycjonujący, który korzystać będzie z pozycji toplisty w google.

Gorąco zatem zachęcam do dodania swojego profilu na:
www.freetransfery.toplista.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz