6 marca 2010

19. Wstawianie przycisku

W Waszych pytaniach, otrzymywałem także prośby o wytłumaczenie, jak zrobić taki biały przycisk jak na profilu adam-as. Oto ten przycisk:Zauważ, że jeżeli najedziesz kursorem myszy na przycisk, nie zobaczysz linku w lewym dolnym rogu przeglądarki internetowej (np. Firefox). W normalnym przypadku, przeglądarka pokazuje Ci dokąd prowadzi link po najechaniu na niego kursorem myszy, jednak w przypadku przycisków, linki są niewidoczne.

No dobrze, czas pokazać kod:
<input onclick="parent.location.href='Link do strony'" type="button" value="Tekst na przycisku" />

Objaśnienie kodu:

Link do strony - tutaj podajemy do jakiej strony ma nas zaprowadzić przycisk gdy w niego klikniemy. Podajemy na przykład:
http://chomikuj.pl/Dobry.film
lub gdy chcemy, aby odnośnik zaprowadził nas do zupełnie innej strony:
http://www.pcmedio.pl

Tekst na przycisku - wpisujemy tekst, który pojawi się na samym przycisku. Ja wpisałem tam "Klikalny przycisk"

Aby upewnić się, że na pewno zrozumieliśmy o co chodzi, posłużę się gotowcem. Zróbmy przycisk, który będzie prowadził do profilu adam-as i taką tez nadamy mu nazwę. Oto kod:

<input onclick="parent.location.href='http://chomikuj.pl/adam-as'" type="button" value="adam-as" />

Oto efekt naszego kodu:Jeżeli nie zrozumiałeś, po prostu popatrz na kod i podmień link na swój, oraz zmień nazwę na swoją :)

UWAGA! przycisk nie zadziała w rozmowach chomikowych! Ten rodzaj przycisku możesz zastosować JEDYNIE w edycji swojego profilu chomikuj.pl. Oczywiście na innych stronach internetowych, przycisk będzie działał w normalny sposób. W rozmowach chomikowych jak i opisach folderów, zastosowano ograniczenia odnośnie wykorzystania znaczników html.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

przycisk działa
aga1964

Prześlij komentarz