5 kwietnia 2010

28. Seria komunikatów

Niedawno opisywałem jak zmusić użytkownika portalu chomikuj.pl do przeczytania zdefiniowanej przez nas wcześniej wyskakującej informacji. Dziś nie będziemy nikogo zmuszać, ale damy mu wybór. Przygotujemy skrypt, który wygeneruje specjalny przycisk. Dopiero po naciśnięciu przycisku, wyświetli się nam wcześniej zdefiniowany komunikat systemowy i to w trzech następujących po sobie okienkach. Przeglądająca stronę osoba, będzie musiała potwierdzić wszystkie komunikaty przyciskiem ok, aby móc dalej przeglądać zawartość naszego profilu. Poniżej możesz zobaczyć przykład takiego nietypowego przycisku:Jak wygląda kod takiego przycisku (buttona) z komunikatami jak powyżej?

<form>
<input type="button" value=" Przeczytaj te informacje "
onClick="alert('To jest informacja pierwsza');alert('To jest druga informacja');alert('To jest trzecia informacja')")>
</form>

Kod w bardzo prosty sposób możesz dostosować do własnych potrzeb. Przykładowo podany przeze mnie tekst podmień na swój własny i już możesz wstawiać kod na chomika. Przyjrzyj się dokładnie jak wygląda cały kod. Z łatwością dodasz komunikat czwarty, piąty, szósty itd... jeżeli tylko będziesz miał(a) taką potrzebę. Wstawiamy przygotowany kod na chomika.

Najpierw go skopiuj z powyższej ramki.
Przejdź do swojego chomika klikając w "edytuj mój profil i opcje"

Zrzut ekranu edycja profilu chomikuj.pl


Kliknij w przycisk HTML

Zrzut ekranu edycja profilu chomikuj.pl


Pojawi się biała ramka do bezpośredniego wpisywania kodu HTML. Klikamy w niej prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy opcję WKLEJ. Pojawi się wówczas nasz skopiowany wcześniej kod. Kod wklejamy tam gdzie chcemy mieć przycisk.

Zrzut ekranu edycja profilu chomikuj.pl


Zaakceptuj wklejony kod, poprzez naciśnięcie przycisku "Aktualizuj"

Zrzut ekranu edycja profilu chomikuj.pl


Na koniec zapisujemy wszystko przez naciśnięcie przycisku "Zapisz zmiany"

Zrzut ekranu edycja profilu chomikuj.pl


Gotowe :-)
Masz swój własny unikalny przycisk :-)
Pamiętaj! W miejscu w którym wpisujesz swój własny komunikat, nie działają znaczniki HTML. Możesz wpisać tylko i wyłącznie czysty tekst. Kod seryjnych komunikatów systemowych, możesz wykorzystać również na innych stronach internetowych, nie tylko w chomikuj.pl

2 komentarze:

Tomasz pisze...

? Czyli jak widać zależy to od ilości komend "alert". Im więcej alert-ów tym więcej komunikatów. No chyba że znów coś pomyliłem ale skrypt jest niezwykle prosty i nie trudno się domyślić o co w nim biega.

Anonimowy pisze...

fajne

Prześlij komentarz