19 grudnia 2010

38. Dzielenie i łączenie plików

Większość użytkowników dzieli DUŻE pliki zanim wrzuci je na chomika. Ułatwia to ich wrzucenie bez ryzyka przerywania połączenia, bowiem zdarza się, że im większy plik chcemy wrzucić, tym większe ryzyko, że upload nie zostanie dokończony. Niestety zdarzają się przerwania połączenia z Internetem i wówczas całe oczekiwanie idzie na marne. Plik musimy wrzucić od nowa.

Przedstawiam Ci zatem wizualną prezentację multimedialną, jak połączyć podzielone pliki za pomocą bardzo prostego w obsłudze programu. Program jest oczywiście w języku polskim.Zapraszam do oglądania :-)

1 komentarze:

skrzypas_ pisze...

Przecież większość (żeby nie mówić - wszystkie) plików jest dzielonych (pakowanych) programem WinRAR. Jednym z trybów jest podstawowe dzielenie na części (part-y). Zatem wszystkie części można bezproblemowo rozpakować w jeden DUŻY plik klikając prawym przyciskiem myszki na pierwszy plik (PART 1) o przykładowej nazwie: nazwa_pliku.part01.rar i z menu wybierając Wypakuj tutaj (ang. Extract Here)(opcja dotyczy zainstalowanego programu WinRAR na dysku komputera). Najczęściej jednak DUŻE pliki są dzielone na mniejsze do postaci samorozpakowywującego się archiwum SFX również w programie WinRAR. W takim wypadku wystarczy jedynie kliknąć dwukrotnie lewym przyciskiem myszki na plik o przykładowej nazwie: nazwa_pliku.part1.exe i postępować zgodnie z instrukcjami zawartymi w instalatorze np. wybierając ścieżkę docelową w celu wypakowania DUŻEGO pliku właśnie tam.

Prześlij komentarz