26 lutego 2010

17. Obrazek z linkiem

Wcześniej opisywałem jak wstawić zwykły obrazek w portalu chomikuj.pl. Czasami mamy jednak większe wymagania wobec chomikowych rozmów lub edycji naszego profilu i chcielibyśmy wstawić obrazek z linkiem (odnośnikiem do innej strony lub profilu w chomikuj.pl). Oto kod jaki musimy do tego użyć:

<a href="link do strony" title="Tytuł dla naszego odnośnika"><img src="ścieżka do obrazka" alt="tekst alternatywny" border="0" /></a>

Aby zobrazować nieco bardziej o czym mówię, podaję kod na konkretnym przykładzie. Po kliknięciu w obrazek, link będzie prowadził do profilu adam-as.

<a href="http://www.chomikuj.pl/adam-as" title="Zapraszam do chomika adam-as"><img src="ścieżka do obrazka" alt="tekst alternatywny" border="0" /></a>

Przykład:
Najedź myszą na ten link i zaczekaj - pojawi się tekst wpisany w parametr TITLE. następnie kliknij w obrazek, aby przenieść się do profilu w ustawionym linku

Parę objaśnień odnośnie kodu.

Link do strony - tutaj podajemy Link (odnośnik) do strony, na którą mamy zostać przeniesieni po kliknięciu w obrazek.
Tytuł dla naszego odnośnika - tutaj wpisujemy tekst, który pojawi się po najechaniu na niego kursorem myszy (coś w postaci tak zwanej "chmurki".
Ścieżka do obrazka - tutaj podajemy bezpośredni link prowadzący do miejsca w którym umieściliśmy nasz obrazek, np. do naszej galerii zdjęć.
Tekst alternatywny - tutaj wpisujesz tekst, który pojawi się, gdy wyświetlanie obrazka będzie niemożliwe. Przykład? serwer nie działa, skasowaliśmy nasz obrazek z galerii, lub przeglądający internet użytkownik, ma włączoną funkcję blokowania obrazków w przeglądarce. Zawsze podawaj tekst alternatywny.
Parametr border="0" - tutaj określamy w liczbach jakiej grubości ramka pojawi się wokół obrazka. Wpisuj zawsze liczbę 0 (zero). Tym parametrem zajmiemy się innym razem. Opiszę go bardzo szczegółowo w innej części bloga. Póki co, pamiętaj, aby w przypadku linków ZAWSZE go podawać z wartością "0".

Powyższe porady możesz zastosować w rozmowach chomikowych, opisach folderów oraz w edycji swojego profilu na chomikuj.pl

Warto przeczytać:
- Jak wstawić obrazek oraz jak wyrównać do niego tekst?

0 komentarze:

Prześlij komentarz