7 lutego 2010

4. Przydatne programy

Niezbędne, darmowe, w pełni legalne, pomocne i bardzo praktyczne. Zbiór programów ułatwiających korzystanie z serwisu chomikuj.pl


1. Chomikbox

To podstawowe narzędzie, które posłuży nam do szybkiego dodawania swoich plików na profil w chomikuj.pl. Za pomocą tego przyjemnego w obsłudze programu, posłuchamy również muzyki, stworzymy swoją playlistę, dodamy i/lub usuniemy foldery z profilu itp. Każdy użytkownik portalu powinien od razu pobrać program chomikbox, zaraz po zakończeniu rejestracji w serwisie.2. Free Download Manager

Akcelerator pobierania (Download Accelerator).
Program pomagający nam w pobieraniu przede wszystkim plików dużych rozmiarów jak na przykład filmów. Może się bowiem zdarzyć, że podczas pobierania, w którymś momencie nastąpi zerwanie Twojego połączenia z internetem. Zdarzenie to może wystąpić niezależnie od Ciebie. Co się wtedy dzieje? Po prostu tracisz czas, bo filmu nie udało się pobrać. Należy przy tym pamiętać, że chomikuj.pl posiada odpowiednie zabezpieczenia przed utratą transferu. Ten sam plik od tego samego użytkownika możesz pobierać przez kolejne trzy dni bez ponownej utraty transferu.

Bądź co bądź, jeżeli nastąpi zerwanie połączenia i tak musisz pobrać plik od nowa. Aby temu zapobiec, sięgamy po program Free Download Manager.
Dzięki temu programowi, pobieranie dużych plików jest bardzo łatwe, ciekawie organizowane i przede wszystkim bez problemu wznowisz ściąganie po uprzednim zerwaniu połączenia. Program sam zresztą je wznowi, ponieważ posiada w tym celu odpowiednią funkcję. W opcjach istnieje możliwość ustawienia języka polskiego!3. IrfanView

Prosta i szybka w działaniu przeglądarka graficzna, która umożliwi nam skalowanie, przycinanie obrazków oraz dodawanie podstawowych efektów graficznych.
IrfanView to jednak nie tylko zwykła przeglądarka graficzna. Za jej pomocą odtworzysz również pliki multimedialne jak np filmy oraz muzykę.
Program jest również w polskiej wersji językowej.3. Nvu

Bardzo prosty w obsłudze edytor HTML. Za jego pomocą, szybko stworzysz np. kolorowy tekst bez znajomości tego języka, bowiem jest to edytor wizualny (WYSIWYG).
Co to oznacza? Piszesz tekst w tzw. "trybie podglądu", czyli tak jak to robisz w zwykłym edytorze tekstu, zmieniając przy tym wielkość czcionki, jej kolor itp.
Kod html swojego dzieła (np kolorowego tekstu) zobaczysz w zakładce "źródło".
Wystarczy go skopiować i wkleić np. w rozmowy chomikowe, lub edycję swojego profilu. Bardzo przydatne narzędzie dla początkujących użytkowników portalu nie znających jeszcze podstaw języka HTML. Program jest w pełni spolszczony.4. Gimp

Prawdziwy kombajn graficzny. Obok płatnego Photoshopa, Gimp jest jednym z największych programów do tworzenia grafiki i do tego jest w pełni darmowy!. To popularne narzędzie, służy też do przetwarzania grafiki cyfrowej i zdjęć umieszczanych w Internecie. Można przy jego użyciu tworzyć grafikę i logo, zmieniać rozmiary i wycinać fragmenty zdjęć, dokonywać różnych operacji na kolorach, łączyć obrazy stosując warstwy, oraz dokonywać konwersji różnych formatów plików graficznych.
Polecam osobom mającym zacięcie do prac wiązanych z grafiką komputerową. Obsługi tego programu trzeba się po prostu nauczyć ze względu na bardzo szerokie możliwości jakie on posiada.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mam pytanko odnośnie programu GIMP, może wyda Ci się ono banalne (i może nie powinnam go zadawać tutaj - za co z góry przepraszam), ale ja mam właśnie duży problem z tym programem. Szukałam w sieci informacji i wskazówek, jak posługiwać się nim, ale nic konkretnego nie znalazłam. Może Ty znasz jakąś stronkę opisującą, w jaki sposób można w pełni wykorzystać Gimpa? Byłabym rada z pomocy w tej kwestii.

Można pisać na PW.

Z góry wielkie dzięki :) Pozdrawiam, Viola
(Chomik chomiczka-25)

adam-as pisze...

Polskie Forum GIMPa - to jest dla Ciebie odpowiednia strona jak sądzę na chwilę obecną. Oto link do tego forum:
http://www.gimpuj.info/index.php

Znajdziesz tam WSZYSTKIE wskazówki odnośnie obsługi programu. Jeżeli czegoś nie zrozumiesz, zawsze możesz zapytać o to jednego z forumowiczów. Na pewno Ci pomogą :)

Ucz się obsługi GIMPA nawet jeżeli nie wydaje Ci się on łatwym programem. Wbrew pozorom ten program nie jest trudny w obsłudze. Trzeba się tylko poznać podstawowe jego zadania. Nie poddawaj się!

Prześlij komentarz