7 lutego 2010

5. Html - co to jest?

Trochę teorii ;-)

Skrót HTML (ang. HyperText Markup Language) co w polskim tłumaczeniu znaczy "hipertekstowy język znaczników".
Jest to język programowania, służący w dużej mierze do tworzenia stron internetowych. Jednak w dzisiejszej dobie coraz to bardziej zaawansowanych metod programowania, język html stał się już tylko raczej narzędziem do formatowania tekstu i wyglądu stron.

Za pomocą html'a określimy np. w jaki sposób przeglądarka internetowa ma wyświetlać nasz tekst czy inne elementy, które umieszczamy w internecie. Html jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym, zatem będzie on taki sam pod systemami Windows, Linux/Unix jak i MacOS. Wbrew pozorom to bardzo prosty język, którego podstaw możesz nauczyć się nawet w jeden dzień.

Choć dziś na stronach internetowych, formatowanie tekstu za pomocą html'a wyparły już kaskadowe arkusze stylów (tzw. CSS - ang. Cascading Style Sheets), to w portalu chomikuj.pl stanowi on podstawę tego rodzaju czynności udostępnionej dla użytkowników swoich profili.
Html daje nam ogromne możliwości wzbogacania swojego profilu pod kątem nie tylko wizualnym, ale i użytkowym. Udostępnienie przez administrację serwisu możliwości wykorzystania html'a w swoich profilach, okazało się strzałem w dziesiątkę.
Dzięki temu, każdy profil może być inny, wyjątkowy i niepowtarzalny.

W dalszych wpisach tego bloga, dowiesz się jak możesz wykorzystać html do stworzenia niezwykle interesującego profilu, przeczytasz porady dla początkujących i bardzo zaawansowanych użytkowników, zobaczysz ciekawe i użyteczne skrypty oraz wiele innych praktycznych porad dotyczących Tworzenia własnego profilu.

Przydatne lektury:

Jak stworzyć prostą i skuteczną stronę www? Jak stworzyć prostą i skuteczną stronę www?
Jak zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej? Jak zwiększyć ruch na swojej stronie internetowej? Poznaj 120 praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zwiększyć ruch na Twojej stronie WWW...


7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę www 7 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim założysz własną stronę www. Jak sprawić, aby Twoja strona www przyciągała klientów, wzbudzała zaufanie i sprawiała wrażenie profesjonalizmu...

0 komentarze:

Prześlij komentarz