7 lutego 2010

6. Gdzie tworzymy stronę?

Zacznijmy od tego, o jaką stronę chodzi, bowiem nie wszyscy mogą się orientować. Na ilustracji poniżej widać profil bez utworzonej jeszcze strony głównej Chomika.


Print screen


W kolorze, pozostało miejsce w które przeznaczone jest do tworzenia strony "wizytowej" Twojego Chomika. To właśnie ta część strony, przeznaczona jest do Twojej inwencji twórczej ;-).

Gdzie mogę utworzyć w ten sposób swoją stronę?

Opcja "Edytuj mój profil i opcje". To właśnie tam będziemy dokonywać wszelkich zmian w ustawieniach jak i wyglądzie swojego profilu.


Print screen


Poniżej zdjęcie pokazujące jak pewien Chomik wypełnił dane mu miejsce.
W kolorze oznaczyłem wszystko to, co zostało dodane przez właściciela profilu na jego stronie głównej (wizytowej). Dzięki możliwości używania języka html, miejsce to daje nam całkiem spore możliwości edycji.


Print screen


Po przejściu w edycję swojego profilu, ukazują nam się opcje, dzięki którym możemy zarządzać naszym Chomikiem. Nas na razie interesuje tylko okno edycji strony głównej naszego Chomika. To właśnie tutaj będziemy pisać, wstawiać obrazki, tworzyć linki i inne teksty na stronę wizytową. Do dyspozycji mamy bardzo prosty i podstawowy edytor języka HTML (WYSIWYG). Spójrz na zdjęcie poniżej:


Print screen


Jeżeli nie wiesz co oznaczają przyciski które masz do dyspozycji wystarczy, że najedziesz myszką na jeden z nich, a wyświetli się nazwa danej opcji. Oprócz podstawowych znaczników formatowania, widzimy również jeden o nazwie HTML. Ten właśnie znacznik będzie dla nas najbardziej istotny przy tworzeniu strony głównej naszego Chomika.

Dla początkujących, polecam jednak edycje w trybie podglądowym (WISYWIG), czyli prościej mówiąc bez użycia przycisku html. Po przestudiowaniu niniejszego bloga, na pewno prędzej czy później skorzystasz z opcji html :-)

0 komentarze:

Prześlij komentarz